html5 templates

I Niedziela Adwentu ogłoszenia duszpasterskie - 01.12.2019

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy:
wt. – Wsp. Św. Franciszka Ksawerego
pt. Wsp. Św. Mikołaja
so. – Wsp Św. Ambrożego
N. – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

2. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent, czas oczekiwania na pamiątkę narodzenia Pana Jezusa. Zachęcam do udziału w Roratach w ciągu tygodnia dzieci, młodzież i dorosłych. Roraty będą rano w pon, wt, czw, so, o 6.45, a po południu o g.17.00 w środę i piątek.
Dzieci codziennie będą losowały figurkę Pana Jezusa, którą zabiorą na dzień do domu. Proszę przynosić serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami ofiarowanymi Panu Bogu. Zachęcam też, aby dzieci chodziły z lampionami na Roraty.
Pół godziny przed Roratami rozpoczniemy Godzinki do Niepokalanego poczęcia NMP

3. We środę spowiedź przed I piątkiem od g. 15.00
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św.

4. W I piątek spowiedź od g. 6.00, po południu od g. 16.00. Do chorych udam się od g. 10.00.

5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, patronalna Uroczystość DSM.

6. W przyszłą niedzielę składka do puszek przeznaczona będzie na Pomoc Kościołowi na wschodzie.

7. Od jutra pan Kazimierz Tworzydło nasz Kościelny, będzie sprzedawał opłatki wigilijne w zakrystii, a w niedziele przed kościołem. Ofiary składane przy tej okazji , są przeznaczone na wynagrodzenie dla pracowników naszego kościoła. Proszę ofiary składać w kopertach i napisać nazwisko i numer domu.

8. Świece na Wigilijne Dzieło Pomocy, będą sprzedawały panie z Caritasu przed Mszami św. w niedzielę. Cena minimalna świecy małej to 7 zł. dużej 25 zł. Będą także sprzedawane ozdoby świąteczne, stroiki tak jak w ubiegłym roku

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła: Agacie Bienias, Marcie Stochel, Marii Wójcik, Katarzynie Wójcik i Sylwii Tworzydło.

10. Dziękuję bardzo panu Sylwestrowi Dudek za darmowe ułożenie kostki na parkingu przy nowej plebanii. Panu Andrzejowi Włosińskiemu za prace przy dokończeniu łazienki. Panom Krzysztofowi Fortuna, Ryszardowi Kazior i Markowi Cygan za naprawę napędu dzwonu.

11. Zachęcam do kupna i lektury Gościa Niedzielnego, Niedzieli i gazet dla młodzieży.