wilgotność:

wiatr:

O Parafii   Nabożeństwa   Galeria   Kontakt

HISTORIA.

Budowę kościoła w Muchówce prowadzono w latach 1934-41 z inicjatywy Alojzego Stochla, miejscowego społecznika. Parafię w Muchówce wydzieloną z parafii Królówka erygował biskup tarnowski Jan Stepa.

ARCHITEKTURA.

Kościół zbudowany z cegły i kamienia, bez wyraźnych cech stylowych. Złożony z nawy, po bokach której mieszczą się przybudówki
zakrystyjne oraz z prezbiterium w formie półkoliście zamkniętej apsydy. Od frontu do nawy przylega kwadratowa wieża nakryta hełmem cebulastym. Po bokach wieży na elewacji frontowej kościoła znajdują się płaskorzeźby przedstawiające św. Szymona z Lipnicy
oraz bł. Karolinę Kózkównę.
Poniżej zaś, pod płaskim dachem po obu stronach wejścia do kościoła ustawione są figury Chrystusa i św. Józefa.
Elewacje boczne podzielone są pseudopilastrami i trzema parami zamkniętych półkoliście okien.
Z kolei okrągłe okna rozświetlają prezbiterium po obu stronach ołtarza. Nawa nakryta dachem dwuspadowym z wieżyczką na sygnaturkę z latarnią. Wnętrze nakryte stropem płaskim.
Ściany i strop pokryte są polichromią figuralną wykonaną przez Aleksandra Trojkowicza w 1960 r.
Na ścianach przedstawiono postacie czterech Ewangelistów oraz sceny z życia świętych Kościoła,
zaś na stropie sceny: Ostatniej Wieczerzy, Ukrzyżowania i Zmartwychwstania.

WYPOSAŻENIE WNĘTRZA.

Cztery ołtarze pseudogotyckie wykonane w latach 1956-66.
W ołtarzu głównym obraz Najświętszego Serca Pana Jezusa, malowany w 1943 r. przez księdza Adama Stachonia.

W ołtarzach bocznych obrazy św. Józefa oraz matki Boskiej Nieustającej Pomocy, namalowane przez Helenę Skalską-Potoczek w 1966 r.
Trzy dzwony, wszystkie odlane w Odlewni dzwonów Felczyńskich w Przemyślu: Maria z 1957 r., Stanisław i Franciszek, oba z 1979 r.
Organy 16-głosowe, zbudowane około 1984 r. przez Stanisława Wilewskiego z Nockowej.

Odpust ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odbywa się
w pierwszą niedzielę po uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa

Kościół nocą - widok od strony cmentarza - listopad 2015.